AGD BAŞKANLIĞINA MEHMET ABDİOĞULLARI

AGD BAŞKANLIĞINA MEHMET ABDİOĞULLARI SEÇİLDİ

Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Olağanüstü Kongresi’nde

Mehmet Abdioğulları, 126 oy alarak

Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi

 

Gazetemiz Genel Koordinatörü Mehmet Abdioğulları’nın başkan Olarak seçildiği Listede Hamza TOP’ unda yer alması memnuniyetle karşılandı.

Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Olağanüstü Kongresi’nde Mehmet Abdioğulları, 126 oy alarak Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi

Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği, Olağanüstü Kongresi’ni, geniş bir katılımla Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Divan Başkanlığı’na Hacı Hakkı Özsoy’un, Divan Üyelikleri’ne Celal Bursalıoğlu, Ahmet Akosmanoğlu ile Sezer Küçükkurt’un seçildiği Olağanüstü Kongre’ye MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek, Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şubesi Müdürü Burak Orhan, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı M. Emin Birliktir, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürcan Aşçı, Şanlı Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Galip Şanlı ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

TEK LİSTE, YOĞUN KATILIM
159 dernek üyesinin hazır bulunduğu Olağanüstü Kongre’ye tek liste ile giren Mehmet Abdioğulları, kullanılan 134 oydan geçerli sayılan 126’sını aldı.  Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu’na Mehmet Abdioğulları’nın yanı sıra Murat Emre, Burak Aydın, Volkan Gündüz, Süleyman Servet Kocaerkek, Gökhan Tel, Hamza Top seçildi.

ÖNEMLİ BİR GÖREV

Olağanüstü Kongre’de konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin YILMAZ, ” Yıllardan beri Afyon’da emek vermiş olan basın, herkesin ama herkesin takdirini kazanmış vaziyette. Afyonkarahisar’da çok farklı bir misyon yüklenmiş vaziyettesiniz. Herkesin ağzı, dili kulağı oluyorsunuz. Ne şartlar altında çalıştığınızı biliyorum. Hizmet aşkınızı Allah eksik etmesin. Sorunların çözümü noktasında elimizden geleni yapmaya gayret edeceğimizi söylüyorum” dedi.

YETER Kİ İNANALIM, İNANDIRALIM
Türkeli Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Hakkı ÖZSOY ise gazeteciler derneğinin, sivil toplum örgütü kavramını en güzel biçimde temsil edeceğini söyledi. ÖZSOY, “Gazetecilik, güç ve zor bir meslek, ama bir sevindirici yönü çok sağlıklı bir sisteme doğru ilerliyor. Bir işe başlarken ‘Olmaz’ dememeli, olması için çaba sarf edilmeli. Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni kurarken rahmetli İbrahim KÜÇÜKKURT’la beraber yola çıktık ve olmaz denilmesine rağmen başardık. Dernek ile ilgili çalışmalarımızda da ‘Olmaz’ dememeliyiz, inanmalıyız. Ev de yapabiliriz, sandık da oluşturabiliriz. Gönüllere girelim, iyi niyetimizi kaybetmeyelim, inanalım, inandıralım” diye konuştu.

AKKAŞ’TAN SİTEM VE TEŞEKKÜR
Kongre’de söz alan gazeteci Satılmış Akkaş, gazeteciler arasında dayanışmanın artması gerektiğine dikkat çekti ve şöyle konuştu:
“Çok zorlu bir süreçten geçtim. Bu süreçten geçerken sizlerin arasında olmak ya da olmamak gibi bir düşüncem vardı. Bütün sorunların dayanışmayla aşılacağını biliyorum. Hastalığım boyunca beni arayanlara teşekkür ederim.”

YÜZDE BİR ÖNERİSİ
Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Olağanüstü Kongresi’nde, Birlik Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı M. Emin BİRLİKTİR’ den dikkat çekici bir teklif geldi. Birliktir, ihtiyacı olan basın mensuplarına yardımcı olabilmek adına Dernek’te para biriktirilmesini önerdi.

BİRLİKTİR, “Muhabirlerin ve gazete sahiplerinin itibarını yükseltmek gerekir. Bu şekildeki derneklerde para olmadan hiçbir şey olmaz. Gazeteciler derneği iyi hizmetler yapmak zorunda. Bu dernek, kimseye ihtiyacı olmadan yardım yapabilmeli.

Bu da beş liralarla on liralarla olmaz. Bir gazete sahibi olarak taahhüt ederim. Gelin ilan gelirlerimizin yüzde 1’ini Derneğimize verelim. Böylece yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarımıza yardımcı olalım. Ben bu dernekte birlik ve beraberliğin sağlandığını görüyorum. Mutlu da oluyorum. Üzerime düşün ne görev varsa yapmaya hazırım.  ” şeklinde konuştu.

DERNEK ETKİN OLMALI
Lider Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim KOCAERKEK ise Derneğin daha etkin bir hâle gelmesi gerektiğini belirterek “ At yıkılıp adam ölmeden bir şeyler yapılmasının zamanı geldi de geçiyor diye düşünüyorum. Meslektaşlarımız dava ile karşılaştı sesimiz çıkmadı. Ceza evine girdiler sesimiz çıkmadı. Sahip çıkanımız olmadı, avukat tutacak paramız olmadı. Horlandı, itildi, kakıldı yine sesimiz çıkmadı. Ne vardı; Bir Cemiyet, birde dernek vardı. Fakat sessiz kalındı. Burada birlik beraberlikten konuşuyoruz. Bunlara sahip çıkılmalı idi. Bu konularda derneğimiz birinci sahip kar olmalı. İkincisi,ekonomik dayanışma için yüzde bir veya yüzde iki bizim gurubumuz içinde uygundur. Bunda hiçbir sorun yoktur.

Bir sandık, bir fon oluşturup üzerimize düşen görevi yerine getirebiliriz. Bunun dışında çalışan arkadaşlarımızın sorduğu Ak parti il başkanımızın da bildiği TOKİ konutları işimiz, neticeye ulaştırılamadı. Bunu neticelendirmek istiyoruz. Bu salonun en büyük beklentisi bu konudur. TOKİ konutlarını hallettiğimizde Dernek için sabit bir bina kazandırmak istiyoruz” dedi.

KONUTLAR MUTLAKA YAPILACAK
Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği’nin yeni başkanı Mehmet ABDİOĞULLARI, derneğin etkin hale geleceğini müjdeledi. ABDİOĞULLARI, ” Katılımda bulunan tüm misafirlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Divanı oluştururken hiç zorlanmadık. Divan demek el emin insanların bir araya geldiği oluşum demektir.

Demek ki basın camiasında divanı temsil edebilecek güzellikte ve kabiliyette o kadar çok güzel insan ve ağabeyimiz var ki sağ olsunlar bizleri kırmadılar. Bu oturumu güzel bir şekilde noktalamak için görev aldılar. Kendilerine huzurunuzda teşekkür ederim.

Akreditasyonu tamamladık. Basın İlan Kurumu, akreditasyonu tamamlama noktasında bir bildirimde bulundu, biz de bunu yerine getirdik. Konuşmayı fazla uzatmak istemiyorum. İşini askıya alıp buraya kadar gelen bizlere güvenen sizlere teşekkür ederim. Bütün temenni ve dilekleri not aldık.

Buradan gururla belirtmek isterim ki rahmetli Şükrü KÜÇÜKKURT ve H.Hakkı ÖZSOY un çırağıyım, BİZDE SÖZ VERİLDİMİ TUTULUR. Hükümet sözünü tutmazsa, biz kooperatif kurar yine o binaları dikeriz. Hükümette bunun altında kalmak istemez.” Dedi.

ARKADAŞLARIMIZIN YANINDA OLDUK
Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği’nin eski başkanı Celal BURSALIOĞLU da, derneğin geldiği noktanın kayda değer olduğunu hatırlattı ve şöyle devam etti:
“Bu dernekte gerçekten gazetecilerin olmasını hedeflemiştik. Sonradan gazetedeki köşe yazarlarını dâhil ettik, sonra radyolardan talep geldi. Şu anda 250’ye yakın üyeye sahip olduk. Dernek başkanlığımız döneminde parasız kalan arkadaşlarımıza para bulduk. Evsiz kalan arkadaşlarımıza ev bulduk. Herkes, biz gazetecileri örnek almalı.”dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Nisan 2012, 16:26 tarihinde Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 258 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

3.078 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Benzer Haberler
ŞUHUT'UN SESİ REKLAM
Popüler Haberler
ACI AMA GERÇEK

ACI AMA GERÇEK

Gümüşhaneli olmak avantaj mı? Bakan yardımcılığı konusunda bir çok isim ve bu konuda bir çok dedikodu üretildi. Bu dedikoduların arasında... [Devamı]
DEDİKODU ( DOĞRUYA DOĞRU )

DEDİKODU ( DOĞRUYA DOĞRU )...

DEDİKODU Yazamıyorum, yazmakta istemiyorum, ama yazmak zorundayım, çünkü bizim memleketimizde haddini bilmeyenler, haddini bilenlerden fazlalaştı.... [Devamı]
İLAHİYAT FAKÜLTESİ KAÇMASIN ( ADİL GÜLMEZ )

İLAHİYAT FAKÜLTESİ KAÇMASIN ( ADİL GÜLME...

İLAHİYAT FAKÜLTESİ KAÇMASIN Son pazar Dilruba’da idik. Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu, namı diğer Ali Baba buluşturdu... [Devamı]
ŞUHUT’TA HASAN UĞUR  GÜVEN TAZELEDİ

ŞUHUT’TA HASAN UĞUR GÜVEN TAZELED...

AK Parti teşkilatlarının kongre takvimi doğrultusunda genel kurul toplantıları devam ediyor. Şuhut İlçe Başkanlığı’nın genel kurul... [Devamı]
OYNAĞANLI SAHAYA İNDİ

OYNAĞANLI SAHAYA İNDİ

Demokrat Parti Şuhut Belediye Başkan Adayı Nuri Oynağanlı, seçim çalışmaları kapsamında ilçe esnafını ziyaret etti. Ziyaretlerde konuşan... [Devamı]
ANADOLU LİSESİ FARKINI GÖSTERDİ

ANADOLU LİSESİ FARKINI GÖSTERDİ...

İlçemizde eğitim seviyesinin düşüklüğü ile yıllardır yakınır dururuz, Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmaları... [Devamı]
Anket
Gazetemizin yeni web sayfaını nasıl buldunuz?..
Süper Olmuş
Güzel Olmuş
Eh İdare Eder
Biraz Daha Geliştirilmeli
Beğenmedim.!
Yazarlarımız
Yorumlar
Resim Galerisi
Video Galerisi