Genelkurmay'dan CHP'li Batum'a cevap

7 Şubat 2011, Pazartesi 12:45

     

Genelkurmay'dan CHP'li Batum'a cevap haberi Genelkurmay'dan CHP'li Batum'un 'Meğer asker kağıttan kaplanmış' sözlerine cevap geldi. Açıklamada

Genelkurmay'dan CHP Genel Başkanı Yardımcısı Süheyl Batum'un 'Meğer asker kağıttan kaplanmış' sözlerine cevap geldi. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, ''Her vesileyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin siyaset dışında kalması gerektiğini savunan siyasilerin, Türk Silahlı Kuvvetlerini günlük siyasi tartışmaların içerisine çekme gayretleri üzüntüyle izlenmektedir'' denildi.

Açıklama şöyle:

"1. 6 Şubat 2011 tarihli bazı basın yayın organlarında, iki büyük siyasi partiye mensup ve yönetici konumundaki bir kısım siyasilerin Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında bazı değerlendirmeleri yer almıştır.

2. Her vesileyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin siyaset dışında kalması gerektiğini savunan bu siyasilerin, Türk Silahlı Kuvvetlerini günlük siyasi tartışmaların içerisine çekme gayretleri üzüntüyle izlenmektedir.

3. Çevremizde sonu belli olmayan istikrarsızlıkların yoğunlaştığı bir dönemde, sadece güvenlik alanındaki görevlerini en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin siyasi tartışmalara konu edilmesi, ne ülkemize ne de herhangi bir siyasi görüşe fayda sağlayacaktır.

4. Kendi görüşleri doğrultusunda kamuoyu oluşturmak isteyen siyasilerin, Türk Silahlı Kuvvetleriyle ilgili söylemlerinde daha özenli olmaları ve asker üzerinden siyaset yapmamaları beklenmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

HABER 7..  
Son Eklenen Haberler