İLÇEMİZDE TEKSTİL FABRİKASI MASKE ÜRETMEYE BAŞLADI

31 Mart 2020, Salı 22:49

     


İlçemizde bir ay önce kurulan tekstil fabrikası maske üretmeye başladı. Fabrikada her gün 4 bin maske üretilmesi hedefleniyor.

 

İlçemizde bir ay önce kurulan tekstil fabrikası, yeni tip korona virüs(Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sağlık çalışanları ve vatandaşlar için maske üretmeye başladı.Tekstil Atölyesi sahibi Ferhat Yalçındağ, sağlık çalışanları ve vatandaşlar için maske üretimine başladıklarını belirtti. Yalçındağ, "Dünyayı etkisi altına alan korona virüsün etkisini azaltabilmek için öncelikle sağlık çalışanları ve değerli vatandaşlarımızın maske ihtiyacını karşılayabilmek için üretime başladık" dedi.

 

Sosyal medya hesabından, bir ay önce kurulan tekstil atölyesinde maske üretimine başlandığını duyuran Şuhut’lu eski Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun paylaşımı ardından görüntülü bir mesaj yayınlayan Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya ise, "Sayın Bakanım, geçtiğimiz günlerde sizin teşriflerinizle açmış olduğumuz tekstil atölyemizde maske üretimine başlamış bulunuyoruz. Hedefimiz 4 kişinin çalışmasıyla günde 4 bin maskeyi Türk halkımızın hizmetine sunmaktır. Hayırlı olsun efendim" dedi.

 

Maske üretimi yapan Mustafa Pekgöz’de, konuyla ilgili açıklamalarında, "Şu anda her yerde korona virüs salgını olduğu için biz de tekstil atölyemizde maske üretimine başladık. Arkadaşlarla birlikte özverili bir şekilde çalışıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve şu anda da başarılı bir şekilde maske üretimini devam ettiriyoruz" dedi. 
Son Eklenen Haberler