SİNADA DERGİSİ ÇIKTI

7 Ekim 2013, Pazartesi 08:47

     

Kültür, sanat ve edebiyat dergisi Sinada ilk sayısıyla okuyucuyla buluştu. İlçemizin genç şairi Hasan Başdemir’in Genel yayın yönetmenliğini yaptığı dergi genç bir ekibin özverili çalışmasıyla ortaya çıkarıldı.  
“Dergimiz bir kültür, sanat ve edebiyat dergisidir”
Dergiyle ilgili değerlendirmede bulunan Genel Yayın Yönetmeni Hasan Başdemir, “Dergimiz bir kültür, sanat ve edebiyat dergisidir. Tek amacımız siyasetten uzak amacı sadece edebiyat olan bir oluşum kurmak. Dergimizin genel merkezi Afyonkarahisar’dır. Dergimizin bu ilk sayısı üç bin adet basıldı ve ilk haftada neredeyse tamamı tükendi. Şu an en çok satan dergiler arasındayız” dedi.
“Bu ilk sayımızda kırktan fazla değerli yazarı misafir ettik”
Sinada isminin yakında sanatın ve edebiyatın her alanında duyulacağını kaydeden Başdemir, “Haziran ayında bir fikir olarak başlayan Sinada macerası, Eylül ayında somut hale dönüştü. Altmıştan fazla dostun birebir desteği ve bir o kadar da kişinin dolaylı desteği ile okuyucularımızla buluştuk. Dergimizde edebiyatımızda uzunca süredir yapılmayan bir şeyi yaptık ve bir manifesto yayınladık. Bu ilk sayımızda kırktan fazla birbirinden değerli şair ve yazarları misafir ettik. Yazılarımızda kültürün, sanatın ve edebiyatın bağlantılı olduğu her alandan ilham aldık. Dergimizde ayrıca karikatür, fotoğraf gibi görsel sanatlardan örnekler de yer alıyor. Dergimizin hazırlanmasında emeği geçen tüm dostlarıma teşekkür ediyor, dergimizin uzun ömürlü olmasını diliyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Sinada dergisi üç ayda bir okuyucuyla buluşacak
Geçtiğimiz hafta Denizli ve İstanbul’a giderek oradaki temsilcilerle buluşan Başdemir, derginin ülke çağında temsilciler vasıtasıyla edebiyat meraklılarına ulaştırıldığını kaydetti.
Derginin bu ilk sayısında Yavuz Sultan Selim ve Türkmen Kızın Aşkı, Tasavvuf ile değişen bir şiir adamı, Seksenler ve Mikrobun düşmanı ünlü yazar kimdir gibi yazılar ile birbirinden güzel şiirler yer alıyor.
Sinada dergisi üç ayda bir okuyucuyla buluşacak.
Dergi, Afyonkarahisar’da Kocatepe Kitap, Nil Kültür, Final Dershanesi ve Otogar Kitapçısı’ndan temin edilebilir. Şuhut’ta ise Hisar Kırtasiye ile Çağrı Kırtasiye de satılıyor.


..  
Son Eklenen Haberler