/>

SON DAKİKA

HATİPOĞLU SEVENLERİYLE BULUŞTU

8 Aralık 2012, Cumartesi 15:46

     

HATİPOĞLU SEVENLERİYLE BULUŞTU

Şuhut Vakfı ve Şuhut Belediyesi’nin iş birliği ile düzenlenen programda Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ‘Dua Gecesi’ isimli bir konferans verdi.

Şuhut Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen programa, Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ile Şuhut Vakfı Başkanı Ali Ulvi Orhan ve çok sayıda dinleyici katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Şuhut Vakfı Başkanı Ali Ulvi Orhan, vakfı tarafından yapılan ilim ve kültür merkezinin Şuhut’ta küçük bir üniversite olacağını ifade etti.

“HATİPOĞLU, HOCAMIZIN BURADA OLMASINDAN MUTLUYUZ” Şuhut Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi Orhan, “Şuhut Vakfı olarak sosyal etkinlikler düzenleme kararı aldık. Bu etkinliklerin ilkini Sayın Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu hocamızla yapmaktan mutluyuz” dedi. Programda konuşan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ise Şuhut Vakfı’na bugüne kadar ilçeye ve belediyeye verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti. Hatipoğlu, program öncesi salondaki vatandaşlarla sohbet ederek babası Haydar Hatipoğlu’nun 1978 ile 1980 yılları arasından Afyonkarahisar’da müftülük yaptığını ve kendisinin de yaz aylarında Afyonkarahisar’ın camilerinde vaaz verdiğini kaydetti. “AYAKTA KALAN İNSAN GÖRMEK İSTİYORUM” Hatipoğlu, “Rahmetli babam Haydar Hatipoğlu Afyonkarahisar’dan İzmir’e müftü olarak gittiğinde Afyonkarahisar halkı için her zaman çok dindar insanlardır derdi” diye konuştu. Hatipoğlu programa katılan kadınların salona sığmadığını görünce sahnede yer göstererek “Ayakta ve soğukta kalan insanlar olsun istemiyorum” ifadesini kullandı. Hatipoğlu programda Muharrem Ayı’nın faziletleri ile ilgili bilgiler vererek, önemine değindi.


..  
Son Eklenen Haberler