ŞUHUT’LULAR VAKFI

22 Haziran 2012, Cuma 13:38

     

ŞUHUT’LULAR  VAKFI

İlçemiz gelişimi ve birlikteliği noktasında Bakanımız Veysel Eroğlu’nun talimatlarıyla kurulan Şuhutlular vakfı, yaptırım ve yaklaşımlarıyla her geçen gün büyümesini sürdürüyor.

Bu meyanda ve bu doğrultuda vakıf başkanı ve vakıf yönetimin söylem ve düşüncelerini siz okurlarımızla paylaşmış ve bu vakfın Şuhutlu gençlerin ve Şuhut’un önünü açacağını ifadelendirmiştik.
Musa Bursalı abimiz ve Sinan Timurtaş hocamızın gazetemize yapmış oldukları bu ziyarette, vakfın Afyonkarahisar ayağının bir an önce hayata geçirilmesi noktasında görüş birliğine vardık.

Sinan Timurtaş hocamızın yıllardır Türk Eğitim vakfı genel sekreterliğini yaparak edinmiş olduğu tecrübenin, vakfımız için hayırlı olacağını düşünmekle birlikte, Şuhutluların organize hareket etmesinde de toparlayıcı bir isim olacağından eminim.
***********************
Şuhut belediye haporlerinden anons edilen elaman ilanlarını duydukça organize sanayi bölgesinin ilçemize oluşturacağı katma değerleri düşünerek mutlu oluyorum.

Ne alaka diyebilirsiniz…

Lakin Şuhut ve mahallinde açılan mermer ocaklarını göz önüne aldığımızda bu ocakları işleten firmaların belediye haporlerinden eleman ihtiyaçlarını anons ettirmeleri, ilçemizin organize sanayisisin tamamlanması halinde bu anonsları daha çok duyacağımızın ilk işaretleri olarak algıladım ve mutlu oldum.

Şasel inşaat tarafından ilki yaptırılan ve kaba inşaatı tamamlanan patates paketleme fabrikasının makine siparişlerin verildiği duyumunu almış bulunmaktayım, ilçemize bu güzel tesisi kazandıran firmaya ve firma yetkililerine teşekkür edip başarılar diliyorum.

Örnek bir işletmenin ilk adımı olacak bu fabrika inşallah patates işleme ünitesini de kurarak yıllardır özlemi çekilen bir ihtiyaca da cevap verir.
**********************************
Biz yazmaktan usandık, lakin dostumun bir tanesi söylemekten usanmadı, hakkını helal etsin bir arkadaşım var hiç söylemediyse 50 defa kesin söylemiştir .

Bahse konu olan dostum, ŞUHUTTA SICAK SU araştırılmasını istiyor. Israrla bu konu üzerinde durup, sıcak su ve doğal gaz hattını gündemde tutmamı istiyor. Hakkını helal etsin bende vazifemi yapıyor ve onun bu isteğini kırmıyorum.

Şuhutta doğalgaz hattı ve termal suyun araştırılması için yetkililere hatırlatma yapmak istiyorum, inşallah birileri yazılarımıza ve yazılanlara sahip çıkar.

Hoşcakalın ve dostcakalın...  
Son Eklenen Haberler