Şuhut'ta cezaevi yapılması için incelemelerde bulunuldu

26 Ocak 2015, Pazartesi 17:23

     


Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve İlçe Kaymamı Ferit Görükmez ile yetkililerinin üstün gayret ve çabaları ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleriyle ilçemize getirilmesi planlanan yüksek kapasiteli cezaevi ile ilgili olarak Adalet Bakanlığı yetkilileri tarafından ilçede incelemelerde bulundu.

 

Yetkililere incelemeler esnasında Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve Kaymakam Ferit Görükmez eşlik etti. Bölge cezaevi olması nedeniyle ilçeye önemli katkıları olacak olan cezaevi ile ilgili olarak Başkan Bozkurt ve Kaymakam Ferit Görükmez’in defalarca Başkent Ankara’yı ziyaret ettikleri biliniyor. Konuyla ilgili olarak bilgiler veren Başkan Bozkurt, cezaevinin ilçeye kazandırılması için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, başarılı girişimler neticesinde Adalet Bakanlığı tarafından görevlendirilen görevlilerin ilçede cezaevi yapılması planlanan bölgede çeşitli incelemeler yaptığını kaydetti.


“CEZAEVİ ŞUHUT’A DEĞER KATACAK”

Başkan Bozkurt konuyla ilgili olarak olumlu neticeler alınması yönünde çalışmalarının devam edeceğini belirterek, cezaevinin Şuhut’a kazandırıldığı taktirde ilçenin bir gömlek daha büyüyeceğini adeta parlayan bir yıldız olacağını ifade etti. Başkan Bozkurt, “Bu konuda ilçemizin sıkıntılarıyla her zaman yakından ilgilenen çözüm noktasında desteklerini esirgemeyen Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da bu konuda şimdiye kadar göstermiş olduğu ve bundan sonra gösterecek olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi...  
Son Eklenen Haberler