Tuğrul Akkuş aday adaylığını açıkladı

3 Mart 2015, Salı 10:07

     


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 7 Haziran seçimlerine aday adayı tanıtmaya devam ediyor. CHP’nin tanınmış simalarından olan Tuğrul Akkuş, dün parti binasında düzenlen toplantıyla “7 Haziran seçimleri için bende varım” dedi. Akkuş, konuşmasının başında önce hükümete yüklendi, toplumun her kesimini CHP çatısı altına davet etti. Akkuş, şunları söyledi: “Demokratik cumhuriyetimizin çimentosu olan aydınlanma devriminin ilkelerine sahip çıkma görevlerimizi sürdürmemiz gerekiyor. Var olan gücümüzü dağıtmadan, parçalanmadan Türkiye’yi karanlık bir sürece sokma çabasındaki iktidarın karşısında durmak görevimizdir. Bugünkü iktidara karşı temel koşul mücadelenin CHP çatısı altında yürütülmesidir. Hepimizin tek vücut olup, 2011 seçimlerinde olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde çalışması gerekmektedir. Bu birlik ve beraberliğin bizi 7 Haziran seçimlerinde daha büyük başarılara ulaştıracağından hiç kuşkum yoktur.”

Ülkede yürütülen mevcut siyasetin toplumu ayrıştırdığını söyleyen Akkuş, köylünün, çiftçinin, işçi ve emeklinin perişan durumdan olduğunu kaydetti. Akkuş: “Ülkemizde yürütülen mevcut siyaset, toplumu bölünmeye ve kardeş kavgasına sürüklemektedir. Özgürlükler kan ve gaz ile bastırılmaya, yolsuzluklar ise sümenaltı yapılmaya çalışılmaktadır. Köylü, çiftçi bitirilmiş, işadamı esnaf dar boğaza girmiştir. İşçi, memur ve emeklinin durumu ise içler acısıdır.” dedi.

Akkuş, toplantıda neden aday adayı olduğunu da açıkladı. Akkuş, siyaseti hizmet kapısı olarak gördüğünü söyledi ve şunları söyledi: “Hayatının neredeyse tamamını, gerek Afyon’da gerekse Ankara’da ihtiyaç duydukları her zaman hemşerilerinin yanında geçirmiş biri olarak siyaseti her zaman hizmet kapısı gördüğüm için adayım. Her zaman haktan yana olan, haksızlığın karşısında duran biri olarak, yetim ve kul hakkı yiyenlerin karşısında durmak için adayım. Ülkemin aydınlıktan, barıştan yana çağdaş geleceği için adayım. Berkinlerin, Ali İsmail’lerin, Özgecanların ve kadınlarımızın özgürce yaşaması için adayım. Ülkemizin Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda ilerlemesini sağlamak için adayım.”.  
Son Eklenen Haberler