AK PARTİ’DE 5. OLAĞAN KONGRE’YE DOĞRU

17 Ekim 2014, Cuma 16:54

     


AK Parti Şuhut İlçe Başkanı Hasan Uğur, AK Parti 5. Olağan Kongre sürecine ilişkin basın toplantısı düzenlendi.


AK Parti Şuhut İlçe Teşkilatı binasında gerçekleşen basın toplantısına Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, İl Genel Meclis Üyesi Mahir Şeker ve partililer katıldı.


Toplantıda kongre takvimini açıklayan Uğur, 26 Ekim'de Afyonkarahisar genelinde olduğu gibi Şuhut'ta da delege seçimi için sandık başına gidileceğini ve 14 Aralık'ta da İlçe Kongresi'nin gerçekleştirileceğini bildirdi.
Kongre takviminin 15 Eylül'de başladığını anlatan Uğur, şöyle konuştu:
"22 Şubat 2015 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanması ile büyük kongre'den önceki süreç tamamlanmış olacak. 5. Olağan Kongre'nin ilk ve en önemli aşaması delege seçimidir. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. 26 ekim günü yapılacak delege seçimiyle parti içi demokrasinin ve seçmenimizle bütünleşmenin en önemli temeli köy ve mahallelerimizde atılmış olacaktır. Delege seçiminde alınan oyla belirlenecek delegelerle de 14 Aralık'ta Şuhut İlçe kongremizi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.".  
Son Eklenen Haberler