/>

SON DAKİKA

MHP'de görev değişimi

23 Aralık 2014, Salı 15:42

     


Mevcut ilçe Başkanı Hilmi Erbaş ile eski İGM Üyesi Tahir Genç’in yarıştığı kongrede ipi göğüsleyen Tahir Genç ve ekibi oldu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN RESME TIKLAYINIZ.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe kongrelerini sürdürüyor. 10. Şuhut İlçe kongresinde konuşan MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz “14 Aralık’ta dünkü ortakları cemaat üzerinde yapan AKP iktidarı, aslında bütün Türkiye’ye gözdağı vermektedir. Türkiye’nin Milli ve Üniter yapısının değiştirilmesine karşı çıkanlar, direnenler ve AKP iktidarının kurduğu rant düzeninin dışında kalanlar da hükümetin hedefindedir” dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe kongrelerini sürdürüyor. 10. Şuhut İlçe kongresinde konuşan MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz “14 Aralık’ta dünkü ortakları cemaat üzerinde yapan AKP iktidarı, aslında bütün Türkiye’ye gözdağı vermektedir. Türkiye’nin Milli ve Üniter yapısının değiştirilmesine karşı çıkanlar, direnenler ve AKP iktidarının kurduğu rant düzeninin dışında kalanlar da hükümetin hedefindedir” dedi.
Bu hafta sonu Şuhut ilçesinde gerçekleştirilen kongreye MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, MHP Afyon İl Başkanı Aziz Aslan, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Parsak ve pek çok İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Üyeleri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı kongreye ilgi büyüktü. Mevcut ilçe Başkanı Hilmi Erbaş ile eski İGM Üyesi Tahir Genç’in yarıştığı kongrede ipi göğüsleyen Tahir Genç ve ekibi oldu. MHP Afyon İl Başkanı Aziz Aslan, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Parsak, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Ar Güngör ve MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz’dan oluşan divanda kongre divan başkanlığını yürüten MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, günün mana-önemine binayen ve ülke gündemine dair bir konuşma yaptı.

 

“YÜCE RABBİMİN BİR LÜTFU OLSA GEREK”
Milletvekili Yılmaz yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:  “Milliyetçi Hareket Partisi’ni 2015 yılında yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde iktidara taşıyacak yönetimleri oluşturmaktayız. Bu yönetimlerden birisi de bugün bu kongreden çıkacak olan Şuhut ilçe yöneticilerimiz ve İl Yönetimimizi seçecek olan delegelerimiz olacaktır. Öncelikle kongre sonucunun başta Şuhut ilçe teşkilatımız olmak üzere partimize ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir taraftan 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken diğer taraftan da ilçe teşkilatlarımızın kongrelerini ülke genelinde yoğun ve coşkulu bir biçimde gerçekleştirmekteyiz. Seçim çalışmaları ve kongre sürecimizin aynı döneme denk gelmiş olması, hiç kuşkusuz iktidar sorumluluğunu almak için hazır olan partimiz için Yüce Rabbimin bir lütfu olsa gerek.


MİLLİ DEVLETE OPERASYON YAPMAKTADIR
 Yolsuzluk ve rüşvet bağlantıları ifşa eden eski ortağına son günlerde rovanşist bir yaklaşımla paralel yapı operasyonları adı ile ceza kesen AKP hükümeti, 12 yıllık iktidarı boyunca Türkiye’ye yaşattığı haksızlık ve hukuksuzluklarına 14 Aralık 2014 tarihinde bir yenisini daha eklemiştir.  Bir zamanlar Ergenekon ve Balyoz kumpaslarına imza atan hükümet, bugün yeni ortakları olan İmralı’daki cani, Kandil ekibi, PKK ve KCK yapılanmasıyla ile bir olup Milli Devlete operasyon yapmaktadır.  Devletin bütün kurumlarına ve Türk adına karşı savaş açarak tasfiye görevi yürüten AKP hükümetlerinin en iyi becerdiği iş devlet kutsalını sulandırmak ve hukuku katletmektir.  Son çıkarılan yasa ile kuvvetli ve somut delil yerine “makul şüpheyi” yeterli gören yasanın ilk uygulamasını 14 Aralık’ta dünkü ortakları cemaat üzerinde yapan AKP iktidarı, aslında bütün Türkiye’ye gözdağı vermektedir. Türkiye’nin Milli ve Üniter yapısının değiştirilmesine karşı çıkanlar, direnenler ve AKP iktidarının kurduğu rant düzeninin dışında kalanlar da hükümetin hedefindedir.  Bu operasyonlarla hükümet 17-25 Aralık kepazeliğini, yolsuzluk ve rüşvet iddialarının yıldönümünde gündemi saptırmak isterken, ayakkabı kutularındaki milyon dolarları, yatak odlarındaki para kasaları ve para sayma makinelerini ve de sıfırlama konuşmalarını yeniden hatırlatmıştır.

 

HİÇBİR SUÇ İLELEBET GİZLİ KALMAZ
Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük yolsuzluk ve rüşvet dosyaları, hükümete yapılmış darbe iddiasıyla üzeri örtülemeyecek ölçüde büyüktür.  Hükümet bu yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarına karşı hesap vermekten kaçamayacaktır.  AKP hükümeti, darbe iddiaları ve yolsuzluk suçlamaları karşısında hukuku işletmek yerine otoriterleştirdiği devlet gücüyle yaşananları örtbas etmeye çalışarak aslında anayasal işleyişe karşı resmen darbe yapmıştır.  Polisleri, savcıları, hakimleri görevden alan, HSYK başta olmak üzere bütün yüksek yargıyı yeniden düzenleyen AKP hükümeti 17-25 Aralık iddialarından hiç birisi için yargı karşısına çıkamamış ve yargıda aklanmayı göze alamamıştır.

 

“HAZIR OLMANIN ÖTESİNDE İDDİALIYIZ”
Üretimin ve küresel rekabetin önündeki en önemli engel olan girdi maliyetlerini düşürmek için ‘Girdi Maliyetlerinin Dünya Girdi Maliyetleriyle Uyumlaştırılması Projesi’ de Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretimi harekete geçirmede, ekonominin iş ve aş üretmesinde önemli bir zemin sağlayacaktır. Fakir fukara, garip ve gurabalar için sosyal devletin insan onurunu kırmadan rencide etmeden neler yapabileceğini iktidarımızda göstereceğiz. Sosyal devlet insanı soğukta üşütmez, aç ve açıkta bırakmaz ya iş verir ya da rencide etmeden aş vermek mecburiyetindedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm sorunlarla başa çıkacak projelerimiz ve insan kaynağımızla hazırız. Hazır olmanın ötesinde iddialıyız. Projelerimizi seçim sürecine girildiğinde bir takvim dahilinde Seçim Beyannamemiz ile milletimizle paylaşılacaktır. Ne yapacağımızı, nasıl yapacağımızı, neyle ve kiminle yapacağımızı her yerde her ortamda anlattığımız takdirde yüce Türk Milleti bize güvenecek ve iktidar görevi verecektir. Bu kongre ile sorumluluk üstlenecek değerli arkadaşlarım; üstleneceğiniz tarihi sorumluluğun farkında olacağınızdan hiç şüphem yoktur. Milletvekili olarak gece-gündüz demeden her zaman sizlerin yanınızda olacağımı, birlikte olacağımızı buradan ifade etmek istiyorum. Ayrılıkta azap birlikte rahmet vardır. Gün birlik günüdür. Üstleneceğiniz görevin başta siz ve aileniz olmak üzere, partimize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 ..  
Son Eklenen Haberler