Ermenek'teki madencilere son görev

20 Kasım 2014, Perşembe 11:32

     


Ermenek'teki maden ocağında dün ve önceki gün cansız bedenlerine ulaşılan 8 işçi için toplu cenaze töreni düzenlendi.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ. 
Maden ocağında 17 ve 18 Kasım tarihlerinde cansız bedenlerine ulaşılan işçiler Hüsnü Çolak, Hüseyin Çolak, Tezcan Gökçe, Uğur İlhan, İsmail Gürses, Bahri Üzer, Mehmet Tokat ve Osman Çoksöyler, cenaze araçlarıyla Ermenek Devlet Hastanesinden alınarak Nezehat Ahmet Keleşoğlu Camisi'ne getirildi.

Türk bayrağına sarılı tabutlar, burada törenin düzenleneceği alana konuldu. Bu sırada işçi yakınları, tabutlara sarılarak gözyaşı döktü. Bazı işçi yakınları ise "Onlar ölmedi, şehit oldu" diyerek ağıtlar yaktı.

Gözyaşlarına boğulan işçi yakınlarını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzmanları teskin etmeye çalıştı. Helallik alınmasının ardından 8 işçi için cami önünde toplu cenaze namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 8 işçi için ayrı ayrı cenaze namazı kıldırdı.

Cenaze törenine, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Karaman Valisi Murat Koca, işçi yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Ermenek'te maden kazasında yer altında kalan oğlu için "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı" diyerek Türkiye'yi gözyaşlarına boğan Tezcan Gökçe'nin annesi Ayşe Gökçe'yi oğullarının cenaze töreninde teselli etmeye çalışan baba Recep Gökçe'nin iki ayakkabısının da yırtık olması yürekleri burktu.

 
 


..  
Son Eklenen Haberler